Uit de Kunst Zuidhorn

open atelier route westerkwartier

Het eerste Culturele evenement in het Westerkwartier. Een open atelier route met maar liefst 32 kunstenaars in de regio.

U kunt op zaterdag 19 en zondag 20 juni van 11.00 tot 17.00 uur terecht in de ateliers van de deelnemende kunstenaars. Voor meer info mail met Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. of Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

 Poster Open Atelier A3

 

Deelnemende kunstenaars
1. Fiona Zondervan, Dorpsstraat 18b, Den Horn www.fionazondervan.com

2. Reinier van den Berg, Albert Harkemaweg 7, Aduard www.reiniervandenberg.nl

2a. Lea Laarakker E H Woltersweg 23, Aduard http://www.lea-silk.com

3. Marietta Rust, Hunzeweg 64, Garnwerd www.mariettarust.nl

4. Bela Glaso, Hunzeweg 56, Garnwerd www.belaglaso.nl

5. Galerie De Weergang, Burg. Brouwersstraat 28, Garnwerd http://madelonvanderkooy.wix.com/galeriedeweergang

6. afgevallen

7. Roger Veldman ambachtelijk goudsmid, Nieuwestreek 5, Ezinge www.rogerveldman.nl

8. Matty de Vries, Haven 18, Ezinge www.mattydevries.nl

9. Ans Schuiling, Kerkstraat 10, Niehove www.ansschuiling.nl

10. Wianda Keizer, S. Veldstraweg 64, Den Ham www.wiandakeizer.nl

11. Greetje Hoving, Botter 7, Zuidhorn www.greetjehoving.nl

12. Anneke Hoes-Langeland, Hooglanden 15, Zuidhorn www.annakunst.nl

13. Aernout Steegstra, Niekerkerdiep noordzijde 7B, Briltil www.aernoutsteegstra.nl

14. Marlies Bosch, Brilweg 44b, Briltil www.boschphotography.com

15. Frouwina Bloem, Brilweg 32, Briltil www.frouwinabloem.nl

16. Louie Barkov, Brilweg 21a, Zuidhorn www.louiebarkov.nl

17. Elisabeth Donkers, Klinckemalaan 7, Zuidhorn www.madebyelisabeth.nl

18. Margot Brekelmans, Hoofdstraat 37, Zuidhorn www.margot-brekelmans.nl

19. Reny Kramer, Boslaan 9, Zuidhorn www.rarkramer.nl

20. Frans Hage, Thorbeckestraat 49, Zuidhorn  https://www.facebook.com/frans.hage1

21. Corine Eising, Cort van der Lindenstraat 8, Zuidhorn www.kritterz.nl

22. Anja Lensen, Pelmolen 11, Niezijl 

23. Atelier De Lachende Kip / Carla van de Ven, Eise Eisingastraat 10, Visvliet www.delachendekip.nl

24. Eva Ouden Ampsen, Abel Tasmanweg 50, Lutjegast www.evaoudenampsen.nl 

25. Kunst&Ambachtsplein Westerkwartier, Kerkweg 5, Sebaldeburen www.facebook.com/OogvandeStormWesterkwartier 

26. Henneke Chevalier, Provincialeweg 44, Kornhorn www.hennekechevalier.nl 

27. Bella Hendriksen, Provincialeweg 60, Kornhorn www.bellahendriksen.nl 

28. Martien Veldman, Westerweg 2 (kerk), Noordwijk www.martienveldman.nl 

29. Jolanda Kieneker-Drewes, Koppelweg 7, De Wilp www.jolandakieneker.nl 

30. Trees van der Velden, Haspelwijk 4, Zevenhuizen www.treesvandervelden.nl 

31. Kunst met LeF, Tuinkoepel 6, Leek www.kunstmetlef.nl 

32. Bibliotheek Leek, Waezenburglaan 53, Leek workshop 

33. RoesD, De Holm 34, Tolbert www.roesd.nl 

 Atelierroutepl

 

“ genieten van kunst kan zorgen voor een groter geluksgevoel”



Corona of geen Corona, De Etalageroute Zuidhorn gaat ook in 2021 weer door. Vorig jaar is bewezen dat dit evenement ook succesvol kan plaatsvinden onder Corona omstandigheden.

Van 18 september tot 16 oktober 2021 zullen de etalages van winkeliers in het centrum van Zuidhorn weer ingericht worden als de ateliers van deelnemende kunstenaars.

Win een kunstwerk
Enige jaren geleden werd de verkoop van loten geïntroduceerd: het winkelend publiek kan drie loten kopen voor € 5,00. Daarmee kan een kunstwerk gewonnen ter waarde van € 350,00. Hoe meer loten er worden verkocht, hoe groter de kans om een kunstwerk te winnen. De loten zijn te koop bij deelnemende winkeliers.

Kunstenaars kunnen zich nog aanmelden
Ook dit jaar hoopt Stichting uit de Kunst die al sinds jaar en dag de route organiseert, op een grote verscheidenheid en variëteit aan werk. Vorig jaar was er werk én te winnen van maar liefst 30 kunstenaars.

Via » deze link meer informatie en de mogelijkheid tot aanmelden

 

De winnaars van de loterij die verbonden was aan de Kunst etalage route Zuidhorn hebben onlangs hun prijzen in ontvangst genomen.Hun lot, waarop aangegeven kon worden van welke kunstenaar zij een werk van wilden,  werd eind oktober door notaris Smid getrokken.
De loten konden gedurende de maand waarin 30 kunstenaars hun werk in evenzoveel winkels exposeerden aangeschaft worden.

Wim Kregel, Rob Ottens en D. Feitsma waren de gelukkigen. De winnaars kozen respectievelijk voor werk van Anneke Hoes dat werd geëxposeerd bij Abutilon, van Fenneke Bonsema bij Bos Men & Women en van Matty de Vries bij Land Schoenmode.
Bij de kunstenaars thuis werden de werken overhandigd.

De kunstwerken kunnen dankzij een financiële bijdrage van Langewold Beheer en de gemeente Westerkwartier verloot worden. Dankzij de verkoop van loten door de deelnemende winkeliers kon er een derde werk met een waarde van € 350,- worden verloot.

De route wordt georganiseerd door » Stichting uit de Kunst  om kunst op deze wijze toegankelijker te maken voor een groot publiek.
 Wim KregelRob ottens BonsemaFeitsma matty

Werken van Anneke Hoes, Matty de Vries en Fenneke Bonsema

Woensdag 21 oktober kon er door notaris Smid te Zuidhorn maar liefst drie keer een winnaar worden getrokken bij de etalage route loterij.

Gedurende een maand exposeerden 30 kunstenaars hun werk in evenzoveel winkels.

De route wordt georganiseerd door de Stichting uit de Kunst om kunst op deze wijze toegankelijker te maken voor een groot publiek.

De loterij maakt het nóg aantrekkelijker om kunst te komen kijken in Zuidhorn tijdens het jaarlijkse evenement.

De route werd geopend door wethouder Westra op 20 september, trok de aandacht van Radio Noord en inspireerde kinderen tot het maken van kunst.

Langewold Beheer en de gemeente Westerkwartier staan beide garant voor een kunstwerk ter waarde van € 350,- en dankzij de verkoop van loten door de deelnemende winkeliers kon er een derde werk met een waarde van € 350,- worden verloot.

De winnaars kozen voor werk van Anneke Hoes dat werd geëxposeerd bij Abutilon, van Matty de Vries bij Land Schoenmode en van Fenneke Bonsema bij Bos Men & Women.

De winnaars en kunstenaars zijn op de hoogte gesteld.

» Lees een nieuwsartikel er over en bekijk de trekking op Welkom in Zuidhorn.nl

trekking 2020 notaristrekking 2020 bestuurlid margriet

Opening etalageroute Zuidhorn door wethouder Westra
Etalageroute-2020 (1)
Afgelopen zaterdag ging de etalageroute Zuidhorn officieel van start. Dit gebeurde voor wijnhandel Ghebels door het glas te heffen op Kunst en Cultuur. Beide zijn van grote invloed op geluk volgens wethouder Hielke Westra. Hij gaf het belang aan van kunst en cultuur in de samenleving, “het kunnen genieten van kunst kan zorgen voor een groter geluksgevoel”.

» Lees het hele artikel en bekijk de foto's op welkominzuidhorn.nl

etalageroute 2020 1 large

 

Bezoekers

Deze maand 3609 | totaal 86939